Національно-патріотичне виховання

Виховна робота школи 2014-2015 н.р.

Щоденник колективних справ

Матеріали на обласний конкурс "Моя Батьківщина - Україна", номінація "З попелу забуття"

2015-2016 рр.

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл»

Сьогодні, коли Україна ціною Героїв  Небесної сотні, воїнів АТО, зусиллями добровольців та волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання дітей та учнівської молоді. у школярів необхідно виховувати глибокі почуття патріотизму та національної гідності, якостей захисника Батьківщини, високий рівень загальної культури та народних знань, народної етики, естетики, моралі. Виконанню цих завдань і сприяє Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»).
24 березня у Скадовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 відбувся шкільний етап дитячо-юнацької військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Ця гра є системною формою  закладу позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді. Учасниками  шкільного етапу гри  стали три збірні команди учнів 7-10 класів на чолі з командирами Дунаєвої Марії учениці 10 класу, Говеньком Володимиром учнем 10 класу та Буланджаклі Георгієм учнем 8-А класу.
Команди були запрошені до актової зали для офіційного відкриття військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») під час якого учасника разом із глядачами поринули у славну козацьку добу.
Після урочистостей команди згуртувались для виконання конкурсної програми, гри до якої були включені такі види змагань:
-     ВІЗИТКА під час якої команди повинні надати журі емблему,  представити назву, девіз та пісню команди. Хочемо зазначити, що усі команди мають одну назву це «Соколи Таврії» за традицією нашої загальношкільної команди школи та всі команди виконуватимуть одну пісню. Це зроблено з метою визначення кращого виконання.
 -     ВПОРЯД – команди продемонструють стройову підготовку.
-      ПЕРША ДОЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА -  учасники повинні на практиці застосувати знання з надання першої допомоги під час бойових дій.
-    ВІКТОРИНА З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ТА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
-    ФІЗИЧНА ПІДГОТОВКА  - метання гранати, стрільба та перетягування канату.
    Для оцінювання програми змагань було обране почесне журі у складі: директора школи Г.О.Смирнова, заступника директора з навчально-виховної роботи М.М.Глазунов, вчитель історії О.О.Серьогін, вчитель захисту вітчизни Є.О. Ковальчук та запрошений гість - майор Ковальов Юрій Володимирович, старший офіцер віддіділення комплектування районного військового комісаріату.
    Підводячи підсумки члени журі виокремили кожну команду, адже перша команда була кращою під час виконання стройових вправ, друга команда найкраще впоралася із завданням першої долікарської допомоги, а третя команда дала усі правильні відповіді під час історичної вікторини. Але переможець один - команда Дунаєвої Марії, яка набрала найбільшу сумарну кількість балів.
    Дякуємо учасникам гри за наполегливість, витримку та відданість справі якою палають. Бажаємо перемоги збірній команді нашої школи під проведення районного етапу гри!
Збірна команда ЗОШ І-ІІІ ступенів №2:
Назар Кирил учень 9-А класу
Ткаченко Сергій учень 9-А класу
Паламарчук Ірина учениця 10 класу
Говенько Володимир учень 10 класу
Мінько Микола учень 10 класу
Дунаєва Марія учениця 10 класу
Буланджаклі Юрій учень 8-А класу
Матвійчук Андрій учень 8-Б класу
Дзюба Олександр учень 9-Б класу


 

 

Вшанування пам’яті загиблих героїв небесної сотні


«Україна – країна смутку і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше мають її, країна гарячої любові до народу і чорної йому зради, довгої, вікової, героїчної боротьби за волю, в результаті якої – велетенське кладовище: високі в степу могили, руїна та прекрасна на весь світ, безіменна, невідомо коли і ким складена пісня...». Словами Степана Васильченко розпочали свій захід учні 6А класу Скадовької школи №2 до дня вшанування пам’яті загиблих героїв небесної сотні. Адже саме 22 лютого за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей, загинули молоді хлопці, які мріяли про щасливе майбутнє нашої держави.

…Сьогодні Україну знають у всьому світі. Трагічні події, які відбулися на Майдані у серці України – Києві взимку 2014-го року, сколихнули світову спільноту, змусили прикути погляди усього прогресивного людства до нашої держави. Народ, який об’єднався у патріотичному пориві, щоб сказати своє рішуче «Ні!» всьому тому, що гальмує розвиток нашої держави, що робить нас, українців, заручниками темних сил, викликав не лише цікавість, а більше – повагу й захоплення у багатьох людей світу.

Зараз ми переживає тяжкі випробування. Здригається українська земля на сході країни від гарматних пострілів, кулеметних черг, розривів мін. Знову гинуть на злеті молоді і сильні, вірні сини України… Як боляче стискається серце від того, що наша ненька-Україна знову у вогні і стражданні…

І кожен з нас бажає одного: щоб над нашою рідною Україною було мирне небо. Таке безмежне і високе! І щоб кожен міг здійснити свій злет у вільній, щасливій, квітучій країні – Україні, яку щиро любимо і якою безмежно пишаємося!

 

На серце ліг Афганістан

11 лютого у школі відбулася зустріч учнів 11 класів з воїном-афганцем Покришовим Віктором Миколайовичом

Зустріч проходила в рамках заходів, присвячених 27-й річниці виводу військ з Афганістану.

Діти читали вірші, говорили про події тих безчуйних  років. На зустрічі лунали пісні, яка супроводжувалась відео, присвяченому подіям того часу. Віктор Миколайович  ділився своїми спогадами, говорив чесно та відверто, але, в той же час так, щоб не поранити тими згадками дитячі душі. Кожне слово гостя відгукнулося розумінням і небайдужістю у молодих  серцях.

  

Листпад 2015 р. День гідності і свободи


     "Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи".
Президент України Петро Порошенко

     Герої не вмирають! Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого "справедивість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.
     З метою віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, ранок 20 листопада у Скадовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 розпочався з історичної скарбниці для учнів школи «Події що змінили нас». Під час заходу старшокасники поставили за мету змінити стале і вже банальне кліше про вивчення історії, а за допомогою активних форм роботи вони вчили учнів молодшої школи вмінню по-новому, живо та емоційно сприймати нашу історію, пишатися нею не за звичкою, а від щирого серця. День гідності і свободи в Україні дає можливість переосмислити національні та загальнолюдські цінності для кожного з нас. Найвищою цінністю для людини є людське життя – це найдорожче, що є в кожного із нас. Проте, історія показує, що є ще вищі цінності – це свобода і воля українського народу, незалежність української держави. А що для кожного з нас означає слова свобода, гідність, патріотизм? Чи бачили ми їх? Чи маємо ми їх? З такими питаннями був відкритий 20 листопада Майданчик «Лише палким серцем» з можливістю відкритого мікрофона. Кожен учень у школі висловив свої думки, своє ставлення і своє бачення таких важливих понять «гідність», «свобода», «патріот», кожне слово не лише проговорено, а й записано рукою учня на інтерактивній дошці «Площі гідності і слави». Завжди поруч з нами у великі дні - духовний наставник школи Отець Володимир, слова якого торкаються душі вихованців: «Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!...»

  

15 жовтня Урок мужності


15 жовтня у Скадовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 відбувся урок мужності у формі дискусійного майданчика «Майбутній захисник України» для учнів 9-11 класів за участі представника Скадовського районного комісаріату Губаря Володимира Євгенійовича майора, начальника кадрового забезпечення та представників 25 Дніпропетровської аеромобільної бригади.

Зламати минулі стереотипи та розповісти про престижність військової служби в Збройних Силах України стали головною метою зустрічі. В ході якою, учні старших класів мали змогу ознайомитися з основними законодавчими актами та порядком призову громадян України на військову службу під час часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України “Про часткову мобілізацію”. Губар В.Є. також надав роз'яснення статтей 2, 39 закону “Військова служба і виконання військового обов'язку в запасі” та основних положень закону “Про військовий обов'язок і військову службу”. Крім того, ознайомив слухачів з умовами проходження військової служби за контрактом, результатами роботи районного військового комісаріату, а також організаційними питаннями укомплектування військових частин контрактниками.

“Завдання держави — створити оптимальні за чисельністю, мобільні, добре озброєні, професійні збройні сили, які зможуть забезпечити мир і спокій на території України. У багатьох людей служба в армії пов’язана з минулими стереотипами, але сьогодні служба в Збройних Силах України – це престижна професія і є альтернативою працевлаштуванню”, - підсумовуючи сказав заступник комісара.

Напевно ключовим моментом у заході став проведений майстер-клас з технічної характеристики автомату Калашнікова. Під час якого учні самостійно могли здійснити розбір зброї.

Дякуючи за зустріч, вихованці привітали військовослужбовців з Днем Захисника України та за підтримки голови Ради школи Олійника Ігоря Васильовича пригостили смачною випічкою бажаючи родинного щастя, сімейного затишку та козацького здоров’я.

 

 

14 жовтня Немає шляхетнішої місії, ніж захищати свій народ

Богом дана земля є святою і рідною, тому її захист – це найперший обов’язок народів. Для українців такою землею є Україна. Вона полита потом і кров’ю сотень поколінь, їхніх працелюбних і героїчних предків. Шануймо героїчну історію нашого великого народу.

Згідно з указом президента 497/2015 постановив «Установити в Україні свято — День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня». Це свято є направду всенародним святом, бо захисниками Вітчизни є учасники національно-визвольних рухів ХХ століття, учасники Революції гідності, добровольці і військові ,волонтери ,діти і дорослі — всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу нашої країни, виборюють її свободу та незалежність.

 З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу 12 жовтня в Скдовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 відбулася урочиста лінійка «З відданністю Україні в серці». Вшановуючи подвиг героїв України, зберігаючи пам'ять про тих, хто прославляв нашу країну в усі часи, учні 9-11 класів поповнили матеріалами стіну «Гідності і слави» такими іменами:  Ігор Дебрін, Сергій Гливий, Малов Євгеній, Сагакян Геннадій.

Наша шкільна родина, своїми справами, уже усвідомила, що таке мир, єдність, спільна справа та розуміння один одного, незважаючи на те, якою мовою ти спілкуєшся. Ми хочемо, щоб усіх дітей світу  об’єднувала любов, любов до Бога, до людей, до Батьківщини, прагнення миру. Ми віримо, що вона переможе, адже є сильнішою за війну!

 Звертаючись до учнів, директор школи Галина Олександрівна Смирнова зазначила: «Що означає захист вітчизни? Він має багато обличь в сучасній історії країни. Одне це обличчя війни у тих в кого в серці Україна, заради якої вони здатні на подвиги. І зараз це не пафосний мовний зворот – це проза життя  тисяч українців. Сьогодні тисячі українців захищають Вітчизну різними способами. Солдати й офіцери служать у війську. Волонтери збирають усе необхідне для підтримки армії. Віруючі моляться за мир та перемогу. Кожен мірою своїх можливостей та розуміння стає краплею в океані на ім’я Україна.»  

14 жовтня також відзначається велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. За цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова, а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Духовний наставник нашого свята Отець Володимир у своєму діалозі з молоддю сказав:  «Духовність – це те, що відрізняє людину, що властиве лише їй одній. Тому говорячи про 14 жовтня, як свято Захисника Вітчизни перш за все слід сприймати його через внутрішній світ, світ моралі та традицій, адже для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв'язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.»

 І тут буде все вірно, бо традиції нашого народу тягнуться з глибин віків і приводять до цього славного Дня – 14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці, яка захищає своїх дітей від усіх ворогів і надихає Українське військо боронити нашу землю, нашу славну Україну.

В цей день кожен класний колектив звернувся до воїнів з листом, у якому висловив слова надії, віри на перемогу. Представники учнівського самоврядування Біліченко Даниїл та Алейнік Карина на чолі з головою батьківського комітету школи Олійника Ігоря Васильовича передали ці Листи та невеличку гуманітарну допомогу Морській піхоті м. Миколаїв.

Кожен з нас вкладає в цей день свій сенс, заснований на особистому досвіді, історичних традиціях, віці, покликання, але головним і визначальним, було і залишиться – єдине для кожного з нас захист  своєї Батьківщини, зі зброєю на бойовому посту чи щоденною працею примножуючи багатство, славу і силу нашої Держави задля майбутніх поколінь.

 

«Виховання особистості: національно-патріотичний вимір»

27 березня 2015 року  в  Скадовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2 відбулася районна науково-практична конференція «Виховання особистості: національно-патріотичний вимір», яка проводилася з метою з’ясування стану розробленості методологічних, теоретичних та методичних засад національно-патріотичного виховання особистості. До заходу були залучені педагогічні працівники дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів району в кількості 227 осіб.
У роботі конференції взяли участь: Людмила Назаренко, завідувач кафедри менеджменту освіти КВНЗ «ХАНО», очільники влади — Олег Васильєв, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади, Ольга Бутенко, секретар міської ради, Ірина Гаврилаш, начальник відділу з питань діяльності органів місцевого самоврядування Скадовської районної ради, Ірина Бартчук, голова громадської ради при РДА, Володимир Давиденко, начальник відділу освіти, молоді та спорту.

Гостинно зустрічала учасників конференції директор Скадовської загальноосвітньої школи Смирнова Г.О. До уваги учасників дійства була підготовлена яскрава візитна картка закладу, виставка декоративно-прикладної творчості «Таємниця народних ремесел. Символи держави і народу», презентація «Площі гідності» та відкриття художньої галереї «Кольорове розмаїття талантів».

Подальша робота конференції була продовжена на секційних засіданнях заступників директорів з навчально-виховної та виховної роботи, педагогів-організаторів та лідерів учнівського самоврядування громадської молодіжної організації «Районна рада старшокласників», психологічної служби, учителів історичної освіти, української мови та літератури, основ захисту Вітчизни.

 

Участь у обласній конференції

19 березня 2015 року переможці обласного етапу Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина Україна» в номінації «З попелу забуття» Роман Паламарчук та Юлія Сербенко на чолі з Булановою Іриною Михайлівною взяли участь у обласній краєзнавчий конференції учнівської молоді «Нас надихають подвиги героїв». Вони ознайомилися з роботами інших призерів конкурсу, познайомилися з ветераном Великої Вітчизняної війни В.П. Казначєєвим, головою Херсонської обласної ради ветеранів війни та праці Куценко В.А., писали листа на майстер-класі бійцям АТО.

Віримо в перемогу добра.

«Ми живі, поки ви про нас пам’ятаєте. Якщо ви забудете про нас, то спочатку помре тіло, а тоді вже і душа,» – так говорить один із українських воїнів-захисників у журналістському репортажі.

Так… ми пам’ятаємо про наших захисників завжди… і тоді, коли вкладаємося у тепле ліжечко вночі, а наші воїни цілодобово в дощ і в сніг, у вітри і в морози стоять на варті нашого спокою. Коли трошки змерзаємо у зимову непогоду чи смачно обідаємо вдома – а як вони там? Хочеться хоч якось передати тепло своїх душ і сердець туди – на передову, де кожен день сповнений небезпеки. 

19-20 лютого у Дні пам'яті героїв небесної сотні учні Скадовської школи №2 не могли лишитися байдужими  тому ми вирішили  виготовити символічні обереги - ляльки-мотанки. Кожна лялька підписана побажаннями від конкретної особи, яка виготовила власноруч ляльку. Окрім цього в листівці написане всім загальне побажання: «У твоїх руках старовинна обрядова лялька, яку дарували в дорогу, щоб людину супроводжувала удача. Це рукотворний ангел-охоронець тіла та душі з промовистим іменем - Подорожниця. «Нехай ця лялька-мотанка, виготовлена з любов'ю - збереже тебе і захистить, додасть сили, мужності та наснаги, принесе мир і добробут нашій Батьківщині!».

                20 лютого ми завітали до благодійного фонду «Разом» для того щоб волонтери передали подарунки нашим захисникам. А ще захотілось підняти настрій і нашим солдатам, які знаходяться у Скадовському комісаріаті нехай наші ляльки-мотанки порадують радість і надію на краще майбутнє.

            Ми віримо в перемогу добра. Віримо, що дух української нації незламний доки живуть на світі звичаї і традиції, доки ми, молоде покоління плекаємо їх у своїх серцях.

Президент учнівського самоврядування

Закарян Анна учениця 11класу.

У Скадовській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відкрито Площу гідності і слави.

Моя Україно! У брамі історії.

Моя рідно земле! У вихорі битв.

Твоє минуле - то величі траєкторія.

Твоє сьогодення – пломінь молитв.

Твоє сьогодення-це шлях героїзму.

Це подвиг-великих синів.

За тих, хто загинув – ми справимо тризну,

За тих, хто воює - щоденний наш спів

  Такими рядками 21 листопада 2014 року  у Скадовській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  було відкрито  Площу гідності і слави, яка увібрала  в себе  пам'ять про тих, хто зробив  значний внесок  у розвиток державності,  і увесь біль про тих, хто  своє власне життя  поклав на олтар  захисту гідності України, тих  кого можна назвати справжніми  синами Батьківщини.  У заході взяли участь заступник командира  батальну « Збруч» Прокопчук Віталій Олександрович, офіцер – психолог Шкарабан Степан Васильович, член правління благодійної організації « Разом» Зикова  Наталія Миколаївна,  отець Володимир,голова батьківського комітету школи Олійник Ігор Васильович, методист комунальної установи « Районний методичний кабінет» Кейдалюк Тетяна Леонідівна,  учителі-історики району.

Кожний учнівський колектив обрав  в історії минулій  і прийдешній образи тих, хто є  символами героїзму, мужності і справжньої гідності.  Героями для учнів стали воїни – випускники  шкіл Бєліков Віталій та Олійник Анатолій, які віддали своє життя  за  державність України.

У своїх словах до присутніх заступник командира  батальна « Збруч» Прокопчук Віталій Олександрович звернув  увагу учнів на  необхідність усвідомлення того, що Україна переживає  вирішальний час, коли змінюється історія, коли  стверджується державність. Євромайдан та Революція гідності показали, що в нас є справжні патріоти, відважні і мужні, яким не байдужа доля їхньої країни.  Зворушливими були слова Зикової  Наталії Миколаївни, яка навела приклади волонтерського руху в районі, надзвичайного патріотизму, який об’єднав усі покоління жителів міста. Безцінним подарунком для школи стали фотографії перебування волонтерів  району в  зоні АТО.

     Патріотом людина може стати лише тоді, коли  сама пройде  важкий шлях дійсності  через участь у праведних справах на користь державі. Наймолодші учні школи передали  воїнам солодощі та запропонували приєднатися до  акції « Думки про Україну». На Стіні думок  про  Україну в хвилини  тривоги залишили свої  записи  учні школи та почесні гості.

Площа слави, що була відкрита у школі  в майбутньому поповниться славетними  іменами. А в найближчий час обов’язково  буде прикрашена лавровою гілкою перемоги  України у змаганні за свою державність.

У Скадовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 починають виховувати соколів-лицарів.

19-22 листопада 2014 року  в Карпатах відбувся перший семінар - тренінг Всеукраїнської учнівської організації "Сокіл".  "Сокіл" - це шлях свідомого опанування геройськими, лицарськими, гуманними і демократичними традиціями українського народу, сформованими на засадах козацького світогляду, національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянська позиції, національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей та здорового способу життя; виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління суверенної держави в дусі відданості Україні та її народу; підготовки молоді до творчої праці, військової служби та захисту України. Учасниками якого стали педагоги та учні Скадовської школи №2.

Хвилююча мить, змістом якої стало підписання  Першого Універсалу 21 листопада 2014 року про створення Всеукраїнської організації "Сокіл", що об’єднала більше 50 дітей- учасників Дубинського табору, учнів та педагогів з Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Київської, Полтавської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Івано-Франківської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Херсонської, Одеської областей. Скадовський район на тренінгу представляли педагоги та учні Скадовської загальноосвітньої школи І-ІІІ стуаенів №2  заступник директора з виховної роботи І.М.Клименко, педагог-організатор Т.М.Корольова та учениця 9-Б класу Дунаєва Марія , біля меморіалу січових стрільців в день святого Архистратига Михаїла, прийняли урочисту присягу на вірність Україні та "Соколу" і були висвячені із врученням документу - сертифікату "Сокіл - куратор" та "Сокіл - лицар".

            Ми переконанні, що молодь – це майбутнє нашої країни.  Творити майбутнє можна, лише знаючи своє минуле, свою історію. Виховання завжди має конкретно-історичну національно-державну форму вираження і спрямоване на формування громадянина конкретної держави. Виховання не може бути безнаціональним – воно є саме національним. Це шлях до формування справжніх патріотів України.

 

31 жовтня у Скадовській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 пройшла військово-патріотична спортивна гра «Зірниця з метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, набуття учнями  знань, умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни, та пропаганди здорового способу життя, розвитку фізичних якостей школярів

У змаганнях взяли участь три збірні команди 5-9 класів.  Учасників  гри «Зірниця» привітав начальник відділення Скадовського районного військового комісаріату, майор  Губар Володимир Євгенович. Учням школи, щоб довести, що вони можуть стати справжніми  захисниками Вітчизни, треба було пройти випробування в   4 видах  змагань. Учні демонстрували військову виправку в конкурсі «стройова підготовка». Знання школярів з історії Українських Збройних сил перевірялися у воєнно-історичному конкурсі. Учасники гри показали свою спритність на етапі «швидкісний біг».  Вміння працювати в команді учні демонстрували в естафеті «човниковий біг». Свої знання та навики   з  надання першої допомоги учасники змагань мали змогу показати на етапі «долікарська допомога».

Переможці визначалися в кожному виді змагань та в загальному заліку гри.

З найкращим результатом всі випробування пройшли команди, які і стали переможцями  військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»:

- І місце  виборола команда «Легіон» капітан команди учениця 9-Б класу Дунаєва Марія

- ІІ місце посіла команда «Динаміт» капітан команди учень 7-А класу Буланжаклі Георгій

- ІІІ місце зайняла  команда «Патріоти» капітан команди учень 6-А класу Перевізний Денис

-ІV місце отримала команда «Третя рота» капітан команди учениця 9-А класу Лі Наталя

Команди-призери  нагороджені грамотами.

Реальні уроки мужності в Скадовській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

Поняття патріотизм, мужність стали невід’ємними складовими нашого життя. Молодь Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  не стоїть осторонь від важких випробувань, які випали на долю нашої Батьківщини. Вже традиційними  у школі стали акції «Милосердя», спрямовані на допомогу постраждалим.

Але справжнім випробуванням  для кожної дитини стала участь у  роботі волонтерського загону, учасники якого не тільки допомагали військовим зачищати  оборонні лінії Скадовська, але й реальними діями допомагають нашим захисникам  організовувати свій побут.

 Так, у рамках тижня Гідності учні  Скадовської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 завітали до військової частини А 2825 зі словами вдячності та підтримки у святій справі — захисті своєї землі.  

Дітей зустріли господарі та організували відверту зустріч.

Учні 8 А та 6 А класів побажали  їм благополуччя, щастя близьким та рідним, впевненості в завтрашньому дні і світлих надій на майбутнє, бадьорості духу, творчого натхнення та невичерпної енергії!

А зігріли серця воїнів домашня здоба. А їхніми оберегами у нелегкий час стали малюнки,