Любіть природу рідну завжди милуйтесь нею:
Ранковими світанками, вечірньою зорею
Любіть дерева голі, любіть дерева в шапках,
Вони ніби колиска, неначе рідна мати.
Не спричиняйте болю, не рвіть природі коси,
А щоб росли густії, споліскуйте у росах,
Із трепетом великим приходьте до природи,
Вслухайтеся в гармонію, в її чарівні оди.

Про нас

На різних етапах свого життя учні по різному усвідомлюють і сприймають навколишній світ. Тому для досягнення певної мети в екологічній освіті й вихованні важливо брати до уваги як вікові, так і індивідуальні риси характеру, ставлення до навчання, його мотивацію, комплексно підходити до вивчення довкілля з використанням міжпредметних зв’язків.

Виховна робота дитячої спілки «Екологічна варта» тримається на багатьох ціннісних орієнтирах. Одним із них є «Ціннісне ставлення до природи». Дитяча спілка «Екологічна варта» сьогодні – це система громадського екологічного виховання, система самоврядування та виховання екологічно свідомих лідерів, практичні дії на захист довкілля.

При вихованні ціннісного ставлення до природи широко використовуються інтеграція з навчальними предметами.

На класних та позакласних заходах ми зустрічаємося з керівником районного осередку Всеукраїнської екологічної ліги І.Д.Бартчук, представниками Національного природного парку «Джарилгацький», екологами міста, представниками влади та екологічних структур, на яких обговорюємо екологічні питання та проблеми Скадовщини, ділимося своїми пропозиціями для їх вирішення.

Екологічна варта протягом багатьох років працює під девізом «Природа – це краса, яку треба берегти!»

Основу нашої роботи складають проекти, акції, місячники, конкурси та фестивалі.

Найбільш цікавою роботою в екологічному напрямку є проекти. Ми працюємо як над міні-проектами, так і над довготривалими, такими як «До чистих джерел» та інші. Особливо захоплююче працюють над ними молодші школярі. Найголовніше, що несе даний проект – це формування екологічної етики, за якої людина не має моральної переваги над іншими видами й не є кульмінацією еволюції. Екологічна етика – це етика смиренності, обережності, поваги до природи й екологічного самообмеження.

Але і старшокласники від них не відстають, вони працюють над науково-дослідницькими роботами Малої академії наук.

Так у 2011 році  вартівцями підготовлені і захищені екологічні проекти:

-           «Дослідження екологічного стану території природного об’єкту «Олешківськи піски»» (Козел Анастасія, Скадовська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2)

-           «Підтоплення території – як природно-технологічна небезпека для Скадовського району, Херсонської області та м. Скадовськ» (Ківіка Микола, Скадовська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, керівники Буланова І.М., Лук’янченко Т.В.)

У 2012 році з роботою «Пожежі в Херсонській області та їх наслідки» учениця 11 класу Скадовської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Антіпіна Катерина посіла ІІІ місце на обласному етапі конкурсу-захисту робіт членів Малої академії наук, секція «Екологія».

2013 рік - роботу "Сайт шкільної екологічної варти "Дельфін" Скадовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2" на захисті робіт Салої академії наук та на 12 Міжнародному конкурсі веб-дизайну та комп'ютерної графіки презентував учень 11 класу Марквардт Віктор. Він посів І місце у номінації "веб-контент".

2014 рік - на захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук взяв участь учень 10 класу Биба Євген з роботою "Нетрадиційні джерела енергіїї Скадовського району".

Найпростіший спосіб наблизити молодь до гармонійного сприйняття природи до її розуміння проходить через проведення рольових та ділових ігор, аукціонів, брей-рингів, екологічних ігор на природі.

Акції, які проводяться за сприяння «Екологічної варти» несуть в собі інформаційний характер та практичну спрямованість. Ми беремо участь у багатьох екологічних акціях: «Посади своє дерево», ліси – легені планети і ми оберігаємо їх. Вартівцями було висаджено більш як три тисячі молодих ялинок, на місці згорівшого лісу на піщаних ґрунтах біля села Миколаївка. Вони взяли активну участь у відновленні бузкової алеї на набережній, посадили калиновий гай та «Вишневий сад».

Формування в молодих людей етичного ставлення до природи, доброти й жалості до живого допоможе створити умови для перетворення майбутнього людського суспільства на суспільство без насильства, де рівною мірою шануються й захищаються права як людини, так і природи.

Акція «Збережи ялинку. Замість ялинки – зимовий букет». Мета цієї акції – переконати людей відмовитись від передноворічного вирубування хвойних дерев.

Акція «Наша допомога птахам» – це виготовлення та розміщення годівничек, піклування про птахів взимку. Це і  проведення конкурсів, вікторин, театральних вистав, робота театрального гуртка та гуртка лялькового театру, які показують вистави на екологічні теми.

Вартівці активні учасники акції «Зелена толока», яка запрошує всіх взяти активну участь у впорядкуванні та озелененні міста, проводяться рейди по розчистці та впорядкуванню затоки Джарилгач.

У 2014 році ми долучилися до біотехнічних заходів НПП "Джарилгацький" по збільшенню популяції чорноморського бичка, до акціїї Всеукраїнського товариства охорони птахів "Я люблю своє узбережжя"

Члени екологічного руху бережуть рідкісні рослини та складають «Енциклопедію рослин Червоної книги Скадовщини».

Обдаровані діти складають резерв інтелектуального піднесення будь-якої нації. На сьогодні в Україні безліч обдарованих, творчих, інтелектуальних дітей та молоді, які намагаються вирішити екологічні проблеми свого краю, робити конкретні кроки для покращення стану довкілля. Усвідомлюють, що наше майбутнє залежить від нашої наполегливості!!

Перед нами, як членами «Екологічної варти», стоїть відповідальне завдання – виховувати нове покоління, допомогти йому визначитися, пізнати себе, відчути частиною світу – і згодом воно змінить світ. Потрібно шукати, діяти, впливати і пропонувати альтернативи.

Наш дивіз: «Поодинці ми можемо зробити дуже мало. Разом ми можемо врятувати планету!!!».

5 років шкільному осередку Екологічна варта "Дельфін"

Акція Допоможемо зимуючим птахам 2013

Церемонія нагородження  До чистих джерел 2013

Інформація про результати діяльності  Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта» протягом 2013-2014 років

"Збережемо Чорне море"

Урок з ЕТ та енергоспоживання

Урок "Айстри"

Сценарій Міжнародного дня Чорного моря 2013

Участь команди Скадовської ЗОШ №2 у Міжнародному форумі старшокласників «На шляху до Європейського дому»

Акція "Я люблю своє узбережжя"

Відновлення  популяцій  чорноморського  бичка.

 

Звіт роботи шкільного осередку ВДС "Дельфін" за 2012 рік

Звіт роботи шкільного осередку ВДС "Дельфін" за 2013 рік

Звіт роботи шкільного осередку ВДС "Дельфін" за 2014 рік